Rytuały hawajskie

Medytacja

Jest sposobem ponownego zjednoczenia duszy z wyższą świadomością, ze Źródłem/Bogiem. Dusza manifestuje swoją świadomość jako mana  (siła życiowa) poprzez piko (czakra), centra energetyczne w obszarze kręgosłupa. Nasze ciało jest programowane poprzez język, słowa czy myśli, a wszystkie one niosą własną częstotliwość i wibrację. Rodzaj wytworzonych wibracji determinuje przyszłość gdyż łączy się z podobnym dając określony rezultat nie zawsze chciany i świadomie oczekiwaniami. Medytacja oczyszcza ścieżkę i wzmacnia świadomość. Dzięki niej można ulepszyć świadomą komunikację z naszym wewnętrznym ja.  Kiedy większa liczba osób jednoczy się z wyższą intencją, taka jak medytacja pokoju – potencjał przemocy się rozpuszcza. To właśnie poprzez medytację i wizualizację można uzyskać odpowiedzi na wiele pytań i zrozumienie ich źródeł.

Technika Alo–Ha

Alo” odnosi się do połączenia jakie mamy ze wszystkim, co istnieje, włączywszy w to Źródło/ Boga. „Ha” odnosi się do esencji życia, z której rozwija się proces ewolucyjny. Obserwuj wdech i wydech. Nie wymuszając tego procesu obserwuj wdech i wizualizuj „Alo”, obserwuj wydech i wizualizuj „Ha”. Możesz stosować tę technikę podczas spacerów, biegania, ćwiczeń, czy każdej z twoich ulubionych czynności. Ważnym jest, aby stosować ją kiedy umysł jest w stanie ciekawości i poszukiwań, zwłaszcza podczas ćwiczeń medytacyjnych. Zwracaj uwagę na swoje intencje podczas wdechów za każdym razem zanim wydychasz słowa w kierunku innych osób.

Technika Ha Ehiku

Wdech – 7 sekund / Wstrzymanie oddechu – 7 sekund /  Wydech – 7 sekund / Wykonaj ten proces 7 razy. W miarę praktyki wydłuż czas do 10 sekund. Wizualizuj cokolwiek pragniesz z pozytywnym skutkiem. Na przykład: „Boskie uzdrowienie wkracza do każdej komórki mojego ciała kiedy robię wdech.” Utrzymuj pozytywne myśli podczas przerwy w oddechu. W trakcie wydechu wyraź wdzięczność.

Kolumna światła (Kukulu ‘o ke au)

Technika ta obejmuje Ha (boski oddech), który jest wydychaniem, częścią oddychania. Wyobraź sobie trójwymiarową kroplę rozmiarów ziarnka groszku w środku twojej głowy. W czasie wydechu wyślij ten symbol wyobrażeniem - w dół, poprzez kręgosłup i na zewnątrz, przez kość ogonową, w dół do jądra Ziemi, wizualizowanej jako blado srebrna czakra, która rozszerza się na zewnątrz aż do granic naszej atmosfery. (kolorystyka i symbole są zachowane zgodnie z przekazami NaKapuna). Wyobraź sobie jak wciągasz energię z ziemskiej czakry w ten symbol. Podczas wydechu wciągaj energię z ziemskiej piko w ten symbol, (który ma jasno-srebrny kolor). Podczas kolejnego wydechu przenieś kroplę w górę na wysokość 30 centymetrów pod twoimi stopami. Obszar ten jest jasnosrebrnym sznurem połączonym z jądrem Ziemi. Następnie poszerz swój osobisty dysk, który znajduje się 30 centymetrów pod tobą, tak, aby miał 122 centymetry średnicy. Przy następnym wydechu poszerz swój jasnosrebrny sznur tak, aby jego średnica wynosiła również 122 centymetry, czyli tyle samo, co twój dysk. Podczas kolejnego wydechu przenieś swój symbol, znajdujący się 30 centymetrów pod twoimi stopami, w górę poprzez kręgosłup a następnie na zewnątrz, poprzez czubek głowy, aż na wysokość 7,5 centymetra nad twoją głową. Teraz, przy końcowym wydechu, poszerz swoją łzę na zewnątrz aż po horyzont ziemskiej atmosfery, do tak dużych rozmiarów, żebyś już nie mógł go objąć wzrokiem.

Korzyści wynikające ze stosowania Kukulu ‘o ke au

  • Pomaga zaktywować osobiste piko (czakry).
  • Zabezpiecza przed przenikaniem „dysharmonijnych” energii.
  • Wzmacnia i poszerza efekty pracy mentalnej.
  • Harmonizuje energie osobiste i energie otoczenia (zmienia bieg dysharmonijnych częstotliwości w ciele, przywracając je do naturalnego porządku).
  • Pomaga utrzymać przepływ energii o wyższych częstotliwościach.

Technika wysyłania energii do drugiej osoby(Kukulu ‘o ke aoi)

Technikę te wykonujemy po Kukulu ‘o ke ao. Podczas wdechu wciągnij jasnosrebrny ziemski prąd (energię) do czakry serca (piko pu’uwai) poprzez kręgosłup i podczas wydechu utwórz jasnofioletowo-jasnoniebieską kulę energii rozmiarów piłeczki golfowej, niech będzie ona rozciągliwa. Powtórz ten proces i powiększ kulę do rozmiarów piłki bejsbolowej. Powtórz go jeszcze raz powiększając kulę do rozmiarów piłki. Kontynuuj wydechy i powiększanie kuli, aż będzie ona tak duża, że obejmie dom, lub budynek, w którym obecnie medytujesz – jeśli znajdujesz się wewnątrz. Jeśli natomiast wykonujesz to ćwiczenie na zewnątrz, spraw, aby stała się ona tak duża, jak tylko tego chcesz. A teraz zmniejsz, skompresuj lub ściśnij kulę z powrotem do rozmiaru piłeczki golfowej. Podczas wdechu wciągnij jasnosrebrny ziemski prąd (energię) z jego dysku w górę do czakry piko pu’uwai,  a podczas wydechu wysyłaj to jasnofioletowo-jasnoniebieskie promienne uzdrawiające światło do czakry serca osoby, której chcesz pomóc (w jej uzdrawiającym procesie).  Podczas kolejnego wdechu wciągaj energię Ziemi w górę do twojego serca kontynuując wysyłanie jej do czakry serca drugiej osoby podczas wydechu (oddech Ha), spraw, aby kula światła rozerwała się i promieniowała poprzez wszystkie komórki ciała tej osoby. Na koniec wizualizuj ciało tej osoby, jako wibrujące zdrowe tkanki.

Wykonuj obie procedury w ciągu dnia o określonych porach aż proces uzdrawiania zostanie zakończony.  Jeśli będziesz konsekwentny to cały proces zacznie zajmować ci tylko kilka minut. Kiedy już poczujesz się swobodnie wykonując Kukulu ‘o ke aoi i nie będzie ci to już sprawiać żadnych trudności, zacznij nauczać go inne osoby, chętne, aby się w niego zaangażować. Niech dołączą do grupy, stwórzcie uzdrawiający krąg. Pamiętaj, że w takim kręgu nie może mieć miejsca ubolewanie nad czyjąś sytuacją ani smutek, ponieważ spowalniałoby to proces uzdrawiania. Grupa musi wyobrażać sobie uzdrowienie osoby, której pomaga i koncentrować się jedynie na rezultacie końcowym – na pełnym energii uzdrowieniu. To jest modlitwa potrzebna do szybkiego odzyskania zdrowia.