Ho’oponopono

Sztuka osiągania równowagi i harmonii umysłu, ciała i duszy

Ho’oponopono, jako metoda oczyszczania relacji pomiędzy ludźmi było stosowane z sukcesem przez wiele pokoleń na starych Hawajach. To również dzięki znajomości zasad tej sztuki, Hawajczycy mogli żyć ze sobą w harmonii na tak małym obszarze jakim są Wyspy i przez tak długi czas. Ho’oponopono nauczane przez Maka’ala jest tą samą metodą jaka była stosowana przez setki lat, jednak język i jej opis zostały zaadaptowane do czasów współczesnych.

Ho’oponopono to metoda która jest zaproszeniem do życia w pokoju, harmonii, równowadze, mądrości i miłości. Przemiana ta rozprzestrzenia się w najbliższym otoczeniu, społeczności, całym społeczeństwie, na świecie i wszechświecie. Jej efektem jest uzdrowienie relacji z innymi, a  duszy i ciała z chorób. Większość chorób ma bowiem swój początek w duszy lub umyśle. Podstawą uleczenia ciała, umysłu czy duszy w technice Ho’oponopono jest dążenie do życia wolnego od konfliktów, oczyszczanie relacji z innymi ludźmi, prostowanie ścieżek, równoważenie  relacji, usuwanie  nawarstwionych problemów poprzez pracę ze sobą. 

Kluczem do ho’oponopono jest medytacja ona bowiem wzmacnia i uwrażliwia na obecność Boskiej świadomości pośród wszystkiego co żyje.

Cel Ho’oponopono

  • Uwolnienie i odcięcie (‘oki) sznurów energetycznych, zwanych też sznurami aka, lub połączeń energetycznych z osobą, miejscem lub rzeczą, która powoduje chorobę, smutek, zaburzenie równowagi.
  • Odbudowanie równowagi (kaulike), harmonii (lokahi) oraz odczuwanie wewnętrznego i zewnętrznego spokoju (Maluhia).
  • Manifestacja uzdrowienia dla siebie i innych.

Ćwiczenie ho’oponopono
1. Odetnij mentalnie (‘oki) niechciane energetyczne sznury pomiędzy tobą a osobą, miejscem, przedmiotem.
2.  Przeobraź (loli’ana) lub otocz to, z czym się rozłączasz w białe czyste światło.
3. Tak przeobrażoną energię wprowadź do ponownego obiegu w przestrzeń eteryczną wszechświata wokół nas. 
4.  Wypełnij puste miejsce powstałe przy odcinaniu sznura uczuciem radości lub upragnionym przez ciebie pozytywnym rezultatem. Pamiętaj „odcięcie sznura” dotyczy „pozwolenia odejść”, przebaczenia, poddania się i przeobrażenia w pozytywne rezultaty.

Aby technika ta przyniosła efekty wymagane jest działanie i determinacja. Najpierw musisz oczywiście dojść do wniosku, że przecięcie sznura łączącego Ciebie z jakimikolwiek niechcianymi energiami to konieczność, aby w swoim życiu ruszyć do przodu lub zainicjować zmianę.