Ho’oponopono

Stan przejściowy

Z chwilą, kiedy angażujesz się w odcięcie sznura niechcianych przeszłych doświadczeń (pozbycia się cebuli), wkraczasz w to, co nazywam przejściowym stanem istnienia. Historie z przeszłości dotyczące emocjonalnych doświadczeń, choć wciąż ważne, są już jedynie historiami. Obwinianie innych osób czy sytuacji za twoje problemy czy doświadczenia emocjonalne to niewłaściwie ulokowana odpowiedzialność. Lecz odcinając sznur i, co za tym idzie, wkraczając w przejściowy stan świadomości, stajesz w epicentrum bardzo potężnego kreatywnego procesu. Nawet, jeśli inni przyczynili się do twoich doświadczeń emocjonalnych, ty wciąż masz w sobie moc zmiany tych wszystkich przeżyć. Odcinanie sznura (‘oki) oznacza, że to, co było już nie jest. To, co odeszło, odeszło. To, co zostało utracone, zostało utracone. A ty sam, w 100% zaangażowałeś się w to, żeby ruszyć do przodu ze swoim życiem, nigdy już nie myśląc o oglądaniu się za siebie.

Nie trać czasu na złość, czy smutek. Posiądź tożsamość stwórcy własnego życia! Pozostawanie w przeszłości to dobrowolne obniżanie własnego stanu świadomości. Nie wyrażaj zgody na trawienie czasu na płonnych dyskusjach. Tworzy to bowiem negatywny wir, który przeszkadza twojej duszy w rozwoju zewnętrznym. To właśnie ci radzę, jeśli jesteś na tyle odważny, aby przejąć odpowiedzialność za stwarzanie swojej rzeczywistości.

Kiedy odłączyłeś się od tego, co ci już nie służy (od twojej percepcji poprzedniej rzeczywistości), wstąpiłeś w punkt próżni transformacji. Punkt próżni to pusty receptor przemiany ze starej rzeczywistości w nową, w którym może nastąpić zmiana twojego „wdruku”. Ów pusty receptor zaistnieje, jeśli wykonamy czterostopniowy proces odcięcia sznura łączącego nas z nagromadzonymi energetycznie negatywnymi formami myślowymi (myślokształtami/miasmą). To miejsce przejścia jest tak zwaną „martwą strefą” (ang. „no-person’s land”, jest to popularny termin używany w grze w tenisa. Oznacza on miejsce na korcie pomiędzy linią końcową a linią serwisową. Nie chcesz przebywać tam zbyt długo, ponieważ trudno jest odbić piłeczkę lądującą przy twoich stopach, ale jest to miejsce, w które musisz wejść, jeśli chcesz dosięgnąć siatki. Siatka daje ci wysoką przewagę jeśli myślisz o wygranej. Dlatego martwa strefa to stan przejściowy w podróży od A do B.

Stany przejściowe prawie zawsze zawierają w sobie chaotyczny czas zagubienia, zwątpienia czy strachu. Jakkolwiek, jeśli będziesz zawsze koncentrował się na pozytywnym rezultacie, to z pomocą zaufania (na’au pono), siły woli (mana’o pono) oraz pozbycia się wszelkich wątpliwości, będziesz mógł podążyć nową ścieżką odkrywając swoją nową istotę.

Jako Anielski Człowiek możesz wypełnić każde puste miejsce w punkcie próżni rzeczywistością pozytywnego rezultatu. Masz absolutną moc kreacji i manifestacji własnej rzeczywistości. Powołując do istnienia nową rzeczywistość bądź jednak uważny, ponieważ intencje, z jakimi to czynisz staną się podwaliną nowych idei i tego, jak będziesz postrzegał swoją przyszłość. Bądź uważny kreując nowego siebie.