Ho’oponopono

Krótki przegląd

Chcę pomagać innym w przebudzeniu się i nauczać ich „sztuki poławiania”. Nie mam wszystkich odpowiedzi, lecz mam narzędzia i możliwość asystowania tym, którzy podążają drogą przebudzenia, do przejęcia kontroli na swoim życiem. Kiedy my się zmieniamy, zmieniają się również inni i zmienia się świat wokół nas.

Praktyka ho’oponopono może przynieść światu pokój, miłość, harmonię i równowagę. Kiedy liczba ludzi, którzy wybrali pokój i harmonię osiągnie masę krytyczną, wówczas możemy podnieść energię naszej globalnej społeczności. Nasza ziemia, woda i powietrze karmią naszą krew, kości i wszystkie aspekty naszej istoty. Nadeszła nasza kolej na wzięcie odpowiedzialności za Naturę. Kiedy uzdrawiamy siebie uzdrawia się też nasza planeta, kiedy uzdrawiamy planetę, przynosi to uzdrowienie w nas.

Możemy sie skoncentrować na naszym upragnionym rezultacie poprzez postrzeganie świata, jako harmonijnego i wolnego od konfliktów. Im bardziej my sami uwalniamy się od konfliktów, tym bardziej stajemy się przebudzeni i wrażliwi.

Bycie złym pochłania o wiele więcej energii niż bycie szczęśliwym. Złość obciąża nasze konto w banku energetycznym, a kiedy konto to zostaje ogołocone, wtedy umieramy. Nasza planeta i świat znajdują się obecnie w bardzo krytycznym stanie. Podejmowane przez nas  wybory i decyzje zdeterminują rezultaty, jakie osiągniemy. Jeśli powrócimy do naszego Źródła (Kumukahi) w ciemności, wówczas zapomnimy o wszystkim. Lecz jeśli powrócimy do Źródła w Świetle, będzie nam dane pamiętanie wszystkiego.

Zdrowe i wolne od konfliktów życie wymaga wysiłku. Możemy iść naprzód dzięki opanowaniu umiejętności odcinania połączeń z chorymi uczuciami i złymi czynami w odniesieniu do wydarzeń z naszych czasów, jak i tych, które miały miejsce za życia naszych przodków (w poprzednich generacjach). Możemy odmówić dalszego tkwienia w świadomości ofiary i w zamian przyjąć świadomość zdrowia, harmonii, równowagi i miłości. Poprzednie negatywne doświadczenia nie muszą powstrzymywać nas od doświadczania dobra.

Zamiast „radzenia sobie z gniewem” możemy pracować nad wniesieniem pokoju i zrozumienia do problematycznych sytuacji. Zawsze mamy opcję przetransformowania strachu i złości w miłość. Kiedy jesteśmy pogrążeni w emocjach, możemy wstrzymać się przed konfrontacją, ponieważ wyrażanie siebie w strachu i złości często sprawia, iż tracimy swój wdzięk. Złość osłabia nasze światło, podczas gdy prawdziwe poczucie szczęścia sprawia, że lśni ono z całą mocą.

Niezbędne jest bycie otwartym. Kiedy druga osoba jest zamknięta, możemy rozważyć nasze własne myśli i uczucia, zastanowić się czy nasze samopoczucie nie jest ważniejsze od naszego gniewu. Możemy wybrać zaangażowany dystans pozostając w połączeniu serca i pozwalając odejść naszemu oczekiwaniu i uwiązaniu do konkretnych rezultatów.

Nadszedł czas, abyśmy przystąpili do działania i pozwolili od razu odejść wszystkiemu, co już nas nie wspiera, zamiast pozbywać się tego warstwa po warstwie. Koniec z „procesami”. Im bardziej pozwalamy temu wszystkiemu odejść, tym łatwiej ruszamy do przodu, tym bardziej otwieramy nasze umysły i serca, tym więcej możliwości może się nam objawić. Możemy zacząć od małych kroków budując swoje doświadczenie i ufność.

 Kluczem do ho’oponopono jest ho’okuano’o (medytacja). Możemy poskromić nasze umysły stosując medytację, wizualizację i afirmację. Medytacja pomaga duszy zjednoczyć się z Kumukahi. Dusza przejawia swoją świadomość i manę poprzez piko (czakry czy ośrodki energii). W cielesnym pryzmacie ludzkiego trzonu mózgowo-rdzeniowego, świadomość duszy i siła życiowa zidentyfikowała się z fizycznymi ograniczeniami. Medytacja umieszcza świadomość duszy w siedmiu piko wewnątrz trzonu mózgowo-rdzeniowego poprzez różne postępujące stany wewnętrznego pokoju i radości. W medytacji można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiązanie dla wszelkich problemów.

Wszystko, czego tylko potrzebujemy dla naszej materialnej egzystencji jest dla nas dostępne. Nie marnujemy czasu na zadręczanie się naszymi finansami i przyciąganie bezużytecznych rzeczy. Wszystko, co jest nam naprawdę potrzebne jest przyciągane jak magnes.

Nadszedł czas aby odzyskać naszą osobistą i duchową suwerenność, poznać nasze pochodzenie, zacząć dbać o to, co spożywamy, oczyścić się i skończyć z tym, co nam już nie służy. Nadszedł czas oczyszczenia naszych emocji i życia w stanie łaski. Myślenie i praktykowanie Aloha zawsze przyniesie efekt. Pono oznacza stan połączenia a naszym najwyższym dobrem, dobrą relację z Ziemią i wszystkim, co żyje, co istnieje. Wszyscy możemy codziennie praktykować pewne formy ho’oponopono poprzez robienie wszystkiego co tylko możliwe aby być pono.

Pytania Ho’oponopono

  • Co sprawia, że twoje światło lśni? Czy wspierasz światło, czy ciemność?
  • Jakie pozytywne rzeczy robisz dla innych, dla Ziemi i siebie samego?
  • Kim jesteś? Opisz siebie samego jednym zdaniem.
  • W jakim celu zjawiłeś się tutaj (na Ziemi)?
  • Pehea ka La?  Jak się masz? Jak lśni twoje światło?
  • Pehea kou piko?  Jak się ma twoja cała rodzina?